KURUCULAR

NECDET KİLECİ :

Stratejik düşünme, analitik problem çözümü ve optimum karar verme konusundaki doğal yeteneği, tıp dünyasının ondan mahrum kalmasına yol açmıştır. Zira daha tıp fakültesi ikinci sınıftan hekim olmayacağına karar vererek Çukurova Üniversitesi Mersin Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirmiştir. Ülkemize –bir zamanların- Doğu Blokundan ilk turist gruplarının gelmesinin mimarı olma yolunda ilerlerken üretken yapısı onu sanayiciliğe yöneltmiş, uzun yıllar ambalaj sektöründe bol inovasyon ödüllü bol sıfırlı cirosu olan bir firmanın Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır. Aynı anda birden çok görev almaz ise motive olamadığı (aslında rahat duramadığı) için firmanın bağlı bulunduğu holdingin IT ve yat imalatı yapan şirketlerinde de Yönetim Kurullarında görev almıştır. Zaten okul yıllarında da boş dur(a)mamış gitar çalmış, besteler yapmış, tiyatrolarda oynamış, tüm okul eğlensin diye okulun sosyal faaliyetlerinin organizasyonlarında görev adamı ve organizatör olmuştur. Şu anda kendi sanayi yatırımlarında yönetici ortak olarak çalışsa da hala kokartlı profesyonel turist rehberi, 2 yıldızlı bir dalgıç ve bir türlü zaman ayıramadığından yakınan ama yine de vazgeçemeyen bir fotoğraf sanatçısı, bitiremediği öğrenme sevdası ile doktora öğrencisidir. Başarının detaylarda gizlendiğine inanan, çalışmaya, üretmeye aşık, hep doğruların gerçekçiliğinden yana ve en büyük motivasyonu yaptığı işi (ne olursa olsun) en iyi yapmak olan Türkiye sevdalısı bir dünya vatandaşıdır.

LEVENT AYDİNÇ :

Egenin incisi İzmir’in badem içi lezzeti Karşıyaka’da gecen çocukluk, Çeşme’de geçen yazlar ve hayatın gerçeği okul; Çukurova Üniversitesi IIBF Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, dolayısı ile seyahat acentesinde gecen yıllar, Okulda çalınan bas gitar, Bodrum’da İngiliz etkisinde iş hayatı, İzmir’in gözdesi Arkas Holding’de yıllarca gecen oryantasyon, 2003 kendi isini yapma sevdası, 2006’da 180 senelik İngiliz gemi acentesi ortaklığı, geriden geriden devam eden müziğin tekrar hobiden çıkıp işe dönüşmesi, 2011’de başlayan, Altınyunus Marina’da Lima Live performans işletmeciliği ve bu çorbadan çıkan lezzet Krema… Hayatta en güzel şeyin, severek yapılan bir iş ve paylaşım olduğunu öğrenmekle gecen yıllar…

MEHPARE ŞAYAN KİLECİ :

Dünyanın en şanslı insanlarından biri olduğuna inanmasındaki öncelikli neden; üzerinde yıllarca okuduğu -ki hala da doktorası devam etmektedir-, nice eğitimler aldığı işini çok severek yapmasıdır. Ülkemizde 1990’lı yılların başında –lütfen yaşını sormayınız!- adı yeni yeni geçmeye başlayan İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda İngiltere’de Thames Valley University ve City University’de eğitim görmüştür ve 1996 yılından bu yana profesyonel olarak insan yönetimi alanında çalışmaktadır. “İşimiz Gücümüz Oyun” adlı eğitim oyunları kitabının yazarıdır. İnsanın gittiği yere mutluluğu da mutsuzluğu da kendi içinde götürdüğünü söylemekten asla bıkmamıştır, bıkmayacaktır.